HABERLER - Türkiye İşsizler ve Emekçiler Partisi

İçeriğe git

Ana menü:

HABERLER


ACI KAYBIMIZ

Değerli Mitat  abimizi ebediyete uğurladık
Değerli büyüğümüz abimiz, babamız, canımız, dava adamı Sayın Mitat ERENGİL' i zamansız kaybetmenin derin üzüntüsü içerisindeyiz. Kendisini ebediyete uğurladık. Tivep ailesi olarak acımız çok büyük değerli eşi ablamız Çiğdem ERENGİL hanımefendi ile sevgili kızı kardeşimiz Handan ERENGİL başta olmak üzere tüm sevenlerine Allah'tan sabır vermesini temenni ederiz.

Işıklar için de git Mitat abi mekanın Cennet olsun.

TİVEP BURSA'DA NESTLE İŞÇİ GREVİN DE
İŞÇİ KARDEŞİ İLE EL ELE 

Türkiye İşsizler Ve Emekçiler Partisi 21.06.2016 günü gerçekleşen Nestle’nin Bursa Karacabey’deki fabrikasında çalışan 900 Nestle işçisinin grevine tam destek vermiştir. İşçiler sabah saatlerin de fabrika önünde toplandı. Türkiye İşsizler ve Emekçiler Partisi Gn.Bşk.Yrd Mehpare AYÇA, İl Başkanı Nurdan TARCAN ve Disiplin Koruma Başkanı olarak Cansın TEZCAN, Nestle işçilerinin haklı davasında yanında yer aldılar, fabrika çalışanlarını yalnız bırakmayan  Türkiye İşsizler ve Emekçiler Partisi , işçinin ve emekçinin yanında olduğunu bir kez hatırlattı. Sendika Başkanı ve yardımcılarıyla görüşen partililer grevde işçileri yalnız bırakmadı. İlk defa siyasi bir partisinin kendilerinin yanında yanında olduğunu söyleyen çalışanlar ve sendika yetkilileri özel ziyaret defteri açtılar. Akşam saatlerine kadar devam eden grevde işçiler olaysız dağıldı.

TİVEP BURSA TOPLANTIMIZ

Türkiye İşsizler Ve Emekçiler Partisi 04.06.2016 günü Bursalı üyelerimiz vatandaşlar ve yerel basın üyeleri ile beraber Genel başkan Sayın Rıfat Derya SERCAN Genel Başkan Yardımcılarımızdan Bursalı Yazar Sayın Mehpare AYÇA Sayın Mesut ÜZÜLMEZ yine İstanbul üyemiz ve aynı zamanda Genel başkan yardımcılığı görevini yürüten Sayın Şafak SÖZEN Sayın İlknur Baykuş IRKAN'ın da katılımıyla gerçekleşen tanışma tanıtım kahvaltılı programda bir araya geldik.Partimizin kuruluş amacı tüzük ve programı tanıtıldıktan sonra bu yılki amaçlarımızın 41 ilde teşkilatlanıp 2018 seçimlerine hazır bulunmak olduğunu dile getirdik.Bu sebeple Bursa il yapılanması görüşmelerini de aradan çıkarmış olduk.halen görüşmeleri devam etmekte olan diğer il yapılanmalarını da hem basın hemde üyelerimizle paylaştık.Toplantının sona ermesinden hemen sonra Nilüfer Halk Pazarında Halk ve esnafla kucaklaştık dertlerini sorunlarını ve isteklerini dinleyip Partimizin varlığından haberdar olmalarını sağladık..Gerek toplantımızda ve gerekse halk ve esnafla bir araya gelmemizden dolayı vatandaş ve esnafın memnuniyetini gördük..Ortak hedeflerde olacağımızın teminatını vermiş olduk..Dolayısıyla Bursa programımıza katılan herkes ve siz basın mensuplarına çok teşekkür ederiz...Tüm Yazılı ve Görsel Basına Duyurulur....

EDİRNE ŞEHİDİNE AĞLIYOR

Mardin’in Midyat İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne hain bölücü terör örgütü PKK’lı teröristler tarafından düzenlenen bombalı saldırıda 32 yaşındaki bir kız çocuk annesi Polis memurumuz Nefize ÖZSOY kardeşimiz şehit olduCenaze törenine katılan Genel Başkanımız Rıfat Derya SERCAN ailesine ve sevenlerine başsağlığı dileklerini sundu.
Edirne'nin bu acılı gününde tüm şehitlerimize Allah'tan Rahmet ve ailelerine sabırlar diliyoruz. Vatan uğrunda ölen varsa vatandır.

TİVEP BASIN TOPLANTIMIZ

27 Mart 2016 günü basın mensupları için verdiğimiz sabah kahvaltısı ve parti tanıtımımızı gerçekleştirdik.Genel Başkanımız Rıfat Derya SERCAN,basın mensuplarına Türkiye İşsizler ve Emekçiler Partisinin halkın içinde halk tarafından kurulan bir parti olduğunu, ülkemizin ekonomik yaşam seviyesinde tüm dünya ülkelerinin gerisine düştüğünü belirtti.Adalet ve hukuk sisteminin çöktüğünü,işsizliğin arttığı şu günlerde üretim yapılmamasının getirdiği yoksulluk seviyesine dikkat çekti.Projelerle yola çıktıklarını ve tabandan tavana, dürüst, ahlaklı siyaset yapacaklarını yetimin hakkını kimseye bırakmayacaklarını söyledi.Basın mensuplarının sorularını cevaplayan Genel Başkan katılımlarından dolayı tüm basın mensubu arkadaşlara teşekkür ederek toplantıyı sonlandırdı.

TİVEP ERZURUM DERNEKLERİNİN GECESİNDE

İstanbul'un Avrupa Yakası'nda faaliyette bulunan Erzurum Dernekleri, 12 Mart Erzurum'un işgalden kurtuluşunu muhteşem bir geceyle kutladılar. 12 Mart 2016 Cumartesi günü Yahya Kemal Beyatlı Kültür Merkezi'nde düzenlenen geceye katılım yoğun oldu Türkiye İşsizler Ve Emekçiler Partisi Genel Başkanı Rıfat Derya SERCAN, Genel Sekreteri İlknur IRKAN ve Haberci Gazetesinden Ramazan KOŞAK muhteşem gecede Dadaşların yanındaydı.

TİVEP GENÇLİĞİ DİNLİYOR

Türkiye İşsizler ve Emekçiler Partisi Genel Başkanı Rıfat Derya SERCAN, Genel Sekreter İlknur IRKAN ve Genel Saymanı Şafak SÖZEN ile Genel Başkan Yardımcıları Hıdır ENDEŞ ve Şule Ayşin EŞİN Bakırköy Mahsen Cafe'de gençlerle bir araya geldiler. Gençlerin eğitim, sınavlar ve gelecek hakkındaki öneri ve şikayetlerini dinleyen başkanlar gençlerle gelecek hakkında sohbet ettiler. Gençlerin ortak sıkıntısı olan KPSS  ve YGS ile eğitim sisteminin eksiklikleri, gençlerin gelecek kaygısı ve işsizlik konularındaki endişelerine karşılık, TİVEP onlar için hazırladıkları projeleri gençlere anlattı.
TİVEP BURSA TEMASLARI

Bursa teşkilatlarıyla buluşan TİVEP Genel Başkanı Rıfat Derya SERCAN, çeşitli temaslarda bulundu. Genel Başkan yaptığı açıklamada ”Türk siyasi yaşamına yeni katılan partimiz, Türkiye İşsizler ve Emekçiler Partisi kuruluşunu tamamlayarak siyasi hayattaki yerini aldı. Her seçim döneminde mevcut partilere oy vermek zorunda kalan bizler için geleceğimize umutla bakabileceğimiz bu yeni oluşum Türkiye için umut dolu günleri de birlikte getiriyor. Partimiz Türkiye’de öncelikle işsiz vatandaşlarımızı kucaklayan tabandan tavana yayılan bir halk hareketidir. Bu hareket istihdam problemini ve işsizliği Türkiyenin en önemli ve çözülmesi gereken ilk meselesi olarak algılamakta ve kuruluş düşüncesini bunun üzerine inşa etmektedir.
Türkiyenin gerçek ekonomik büyümesi ve toplumsal refahı için işsiz olan 10.000.000 milyon vatandaşımızın üreten insan olması esastır. Bu büyük gücün Türkiye ekonomisine getireceği katkıyla Türk ekonomisini bir çığ gibi büyüyecektir. Bu günün emekçisinin yarının işsizi ,yarının işsizinin de bu günün emekçisi olduğunu unutmadan,Türk sermayesinin de desteğini ve bilgi birikimini yanımıza alarak vatandaşlarımızı bizi tanımaya ve katılmaya davet ediyoruz.” dedi. TİVEP Genel Başkanı, ABD’ye köle olmamak için öncelikle Türkiye’de herkesin tam bağımsız ülke için mücadele etmesinin gerektiğini söyledi, ve ‘Bu ülkeyi kimse satınalamaz. Buna da izin vermeyiz’ dedi….

Tivep Genel Başkanı Rıfat Derya SERCAN’a Bursa İl Başkanı Mehpare AYÇA ve Partililer eşlik etti.
 
TİVEP STAND ÇALIŞMAMIZ

19 Mayıs 2014 günü partimiz, Bakırköy Cumhuriyet Meydanın da Genel Başkanımız Rıfat Derya SERCAN ve Genel Başkan Yardımcıları ile birlikte stand çalışması yürütmüştür. Stand çalışmasında halkımızla buluşarak partimiz hakkında bilgi verilmiş broşür dağıtılmış ve sıkıntıları hakkında notlar alınmıştır.19 Mayıs olması nedeni ile partimiz miniklerimizi de unutmayıp onlar için hazırlattığı balonları dağıtmıştır. Çok verimli geçen çalışmamız halkımız tarafından ilgi ile karşılanmış ve ilk defa bir parti Genel Başkanının el broşürü dağıtmasını ilginç ve sevindirici bulmuşlardır. 
 
SİTE İÇİ ARAMA
TİVEP 2013 TÜM HAKLARI SAKLIDIR.
İçeriğe dön | Ana menüye dön