GENEL BAŞKAN - Türkiye İşsizler ve Emekçiler Partisi

İçeriğe git

Ana menü:

GENEL BAŞKAN

YÖNETİM

Rıfat Derya SERCAN 23.03.1958’de İstanbul Bakırköy’de dünyaya geldi. Evli ve 2 çocuk babasıdır. İlk,Orta Lise öğrenimini Bakırköy’de, üniversiteyi ise Anadolu Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler de tamamladı.
Rıfat Derya SERCAN gençlik yıllarından itibaren, siyasetle iç içe bir yaşamı tercih ederek, disiplinli çalışmanın ve takım ruhunun önemini çok erken yaşlarda kendisine ilke edinmiştir. Aynı zamanda bu yıllar genç bir idealist olarak ülke , dünya meseleleri ve toplumsal sorunlarla ilgilenen Rıfat Derya SERCAN ‘ın aktif politikaya adım attığı döneme rastlamaktadır.
Cumhuriyet Halk Partisi gençlik kolarında uzun yıllar görev yapmış olup, 2006 yılında Halkın Yükseliş Partisi Bakırköy ilçe başkanlığına seçilmiştir. 2007 yılında aynı partiden milletvekili adayı olmuştur. 2009 yılında da Bakırköy Cumhuriyet Plarformu kurucuları arasında yer almıştır. Rıfat Derya SERCAN iş hayatının uluslararası bir ilaç firmasında sürdürerek 2003 yılında emekli olmuştur. Rıfat Derya SERCAN Türkiyeyi Türkiye’den yönetmek üzere  yeni bir oluşum için 2011 yılında çalışmaya başlamıştır. Bu yeni oluşumun fikir ve isim babası aynı zamanda kurucusudur.

Türkiye de tüm sorunların herkesi kucaklayarak çözülebileceğine inanan Rıfat Derya SERCAN;
“İnsan Merkezli Ekonomi “ fikrinin, halkın kurduğu bir siyasi parti ile çözüleceğine inanmıştır. 
 
SİTE İÇİ ARAMA
TİVEP 2013 TÜM HAKLARI SAKLIDIR.
İçeriğe dön | Ana menüye dön